Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Günümüzde bayanların en büyük düşkünlüğü güzelliklerinedir. Güzel görünmek için pek çok farklı yöntemlere başvuran hanımların son dönemlerde ilgi gösterdiği alanlardan biri de saçların bakımıdır. Daha güzel ve estetik bir görünüm sağlamak için saçlarının bakımına önem veren hanımlar, aynı zamanda saçlarının renklerini de sürekli olarak değiştirmektedir. Değişiklik yapılacak olan saçlarda genellikle daha koyu renkler tercih edilmekte ve değişik bir görünüm için saçların değiştirilmesidir. Genellikle çalışan bayanlar olmak üzere ülkemizde ki ev hanımlarının da saç boylarına oldukça önem verdikleri görülmektedir. Saç boyatmak daha önceki zamanlarda genellikle kuaför salonlarında yapılır iken teknolojinin ve boya enstitüsünün gelişmesi ile artık evlerde de yapılmaktadır.

Saç boyatma işlemlerinin yapılmasının bir diğer nedeni de uzayan kısımların renklerinin değişik olmasıdır. Bayanların saçlarının ayda 1-2 cm uzadığı görülmekte ve bu uzayan kısımların renkleri daha önce boyatmış olduğunuz saç rengine uyum göstermediğindendir. Saçlarınızın boyanması sırasında dikkat edilecek en önemli nokta ise temiz olmasıdır. Evinizde kendiniz boyayacak iseniz muhakkak saçınızdaki jöle ve diğer maddeleri temizlemeli saçlarının 2 3 kez ılık su ile yıkamalısınız. Saçların boyanması sırasında dikkat edilecek önemli noktalardan biri de saçların dipten uca doğru boyanması gerektiğidir.

Saçlarınızı boyar iken bu boyayı iyice yedirmeniz gerekmektedir. Boya yaparken saçlarınızı iyice karıştırmalı ve her yerine aynı tonda boya gitmesini sağlamalısınız. Boyalı saçların bakımı ise çok kolaydır. 3 ayda bir boyanızın renk tonuna göre kuaförde yaptıracağınız bakım sizlere yeterli olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir