Çatlaklar İçin Doğal Çözüm Önerileri

Çoğunlukla hızlı kilo alıp eda veya çok aşırı fazla kilo değiştirmek yaşama bunun gibi durumlar da oluşan çatlarlar daha çok, hamilelik dönemlerinden çok aşırı fazla kendini gösterir. Ten de meydana gelen çatlaklar bilhassa bacak, karın, göğüs gibi bünyenin bölümlerinden meydana gelir. Çatlak azaltıcı krem ve çatlakları giderici kremlerin yanı sıra natürel yağlar ve besinler de bu konu için son derece yararlı olabilmekte. Bununla birlikte çatlak oluşmasını önlemek için spor yapmak da son derece faydalıdır.

Çatlak Giderici Bitkiler

Çatlaklar için naturel çözümler içinde en fazla tercih edilen bitkiler ıhlamur, kuşburnu tohumu, bademyağı, zeytinyağı, aloevera benzeri bitkiler özellikle çatlaklara kullanıldığında onarıcı tesir eder. Bu bitkileri bazı karışımlar elde ederek çatlak olan bölgeye uygulamanız gerekebilir. Bu biçimde doğal yağlarla vücudunuza masaj yaptığınız da derinizi nemlendirmiş kalırsınız ve çatlak oluşumunda önüne geçmiş kalırsınız.  Doğal ve bitkisel yağlar ile çatlak giderici kremlerden bile daha yararlıdır.

Çatlak Oluşumunu Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Yeni çatlak oluşmasını önlemek için yapabileceğiniz bazı yollar bulunmaktadır. Bilhassa cildinizin esnekliğini korumak için kan dolaşımını artırıcı egzersizler yapabilirsiniz. Bunun yanı dizi çatlak oluşabilecek bölgelerinize krem sürerek ya da tabii yağlar sürerek nemlendirebilir ve çatlak oluşmasını önleyebilirsiniz. Unutmayın ki çatlak kuru ciltte daha çok fazla görülmekte. Nemlenen ciltte çatlak oluşması hemen hemen imkânsızdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir