İçmeniz Gereken 6 İçecek

Vücudunuz için sağlıklı sayılabilecek birçok içecek mevcut. Bunların birçoğu bakkallarda var ve çok fazla para da tutmuyor. Artı olarak, bu içeceklerin birçoğu günlük veya haftalık olarak tüketiliyor. Ne içmeniz gerektiği konusunda kararsızsanız işte size küçük bir liste.

 

SU

Söylememe gerek bile olmamasına rağmen suyun vücut için en önemli içeceklerden biri olduğunu belirtiyorum. Suda; sodyum, şeker, yağ ve kalori neredeyse yoktur. Ferahlatıcı bir etkisi olmasına rağmen suda vitamin de olmadığı için başka içecekleri de günlük hayatınıza dâhil etmelisiniz.(eğer çok iyi bir diyete sahip değilseniz)

SÜT

Laktoz intoleransınız varsa veya sütten tiksiniyorsanız bu sizin için zor olabilir. Sütü kötü bulanlar inek sütü yerine içinde inek sütünden daha az yağ bulunan badem sütünü deneyebilirler. Ya da içinizdeki çocuğa teslim olun ve çikolatalı süt için. Süt, kemik sağlığınız için gerekli kalsiyum ve proteini karşılar. Laktoz intoleransı olan kişiler soya sütü veya badem sütü gibi laktoz içermeyen sütleri deneyebilirler.

KIRMIZI ŞARAP

Bir kadeh kırmızı şarap sizi doktordan bir gün daha uzak tutar. Kırmızı şarap kolesterolü düşürür, kalbinizin sağlığına yardımcı olur ve birçok başka faydası vardır. Şarabın sağlığa yararlı olduğuna hoş bir şekilde şaşırarak, hala alkol içeren bir içecek olduğunu hatırlatırız, yani dikkatli için.

YEŞİL ÇAY

Çay daha az kafein içerdiğinden her zaman kahvenin iyi bir alternatifi olmuştur. Yeşil çay ise kendi kategorisinde birçok faydasıyla bir numaradır. Bu faydalardan birkaçı: kolesterolü düşürür, bazı kanser türlerinin riskini azaltır, kilonuzu kontrol etmenize yardımcı olur ve alerjilerinizi azaltır. Yeşil çay, şarap sevmeyenler için iyi bir alternatif olabilir.

PORTAKAL SUYU

Taze sıkılmış portakal suyunu sevmeyenimiz yoktur sanırım. Portakalda bulunan C vitaminin kalp hastalıklarını önlediği biliniyor. C vitamini ayrıca vücuttaki demir emilimini artırarak demir eksikliği olan kişilere yardım ediyor.

SMOOTHIE

Meyvelerin karışımı vitamin almanın iyi bir yoludur. Bu yolu daha da iyi yapalım; yağsız yoğurt ekleyin. Bu sayede kalsiyum, thiamine, riboflavin gibi temel besinleri de eklemiş oldunuz. Meyveli içecekler yediğiniz yemeği dengelemek için kolay ve ferah bir yöntemdir. Özellikle de yemeğiniz çok da sağlıklı değilse!

 

Sıvılar herhangi bir diyetin önemli bir kısmı olmasına rağmen, temel besinleri alabileceğiniz dengeli bir yemeği halen yemek zorundasınız, bunu hatırlatmakta yarar var.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir