İlk Cinsel Deneyime Nasıl Hazırlanılır?

İlk Cinsel Deneyime Nasıl Hazırlanılır?
Ülkemizin birçok kesiminde ne yazık ki cinsellik hala tabu olarak görüldüğü için, genç kızların bu konuda sağlıklı bilgiler alabilmeleri oldukça zordur. Kulaktan dolma bilgiler ile ilk cinsel deneyimlerini yaşayan birçok kadın, vajinismus, orgazm olamama, ağrılı cinsel ilişki gibi problemler ile karşı karşıya kalmaktadırlar. İlk cinsel deneyimizin sorunsuz geçmesi için bazı önerilere kulak vermeniz önümüzdeki dönemlerde ilk sevişmenizi gülümseyerek hatırlamanıza neden olacaktır.

Seks bir tabu değildir
İlk cinsel deneyiminize öncelikle psikolojik olarak hazırlanmalısınız. Öğretilenlerin aksine seks bir tabu değil insan doğasının en güzel olgularından biridir. Çocuksu saflığınızın yerini kadınlık cazibesinin alacağını bilin. Bununla birlikte cinsellik bireyler için yemek yemek, su içmek kadar normal bir ihtiyaçtır. Üzerine gerektiğinden fazla anlam yüklemek sevişme esnasında daha fazla gerilmenize neden olacaktır.

Uzman görüşü alınmalıdır
İlk cinsel ilişki kararı aldığınızda bir kadın doğum uzmanı ile görüşürseniz kafanızdaki sorulara daha net cevaplar bulabilirsiniz. Utanmanıza hiç gerek yok. Her gün onlarca kadını muayene ettiklerini düşünürsek, sorularınızı sizi rahatlatacak şekilde gayet samimi yanıtlayacaklarından emin olabilirsiniz. Ultrason ile karın bölgenizden muayene olarak patolojik bir sorununuz olup olmadığını da öğrenebilir, gönül rahatlığı ile ilk cinsel deneyiminizi yaşayabilirsiniz.

Kararı tek başınıza vermelisiniz.
Sadece erkek arkadaşınız istiyor diye kendisi ile birlikte olmanız sonrasında pişman olmanıza yol açabilir. Erkek arkadaşınızı bu yolla elinizde tutacağınızı düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz. Kendinizi bu deneyime hazır hissediyor ve erkek arkadaşınızdan bağımsız, bunu kendiniz için istiyorsanız yapmalısınız. Bu kararı sizin yerinize hiç kimse veremez. Sevgiliniz sizi bu konuda zorluyorsa onun size olan sevgisi üzerinde biraz daha düşünmenizi tavsiye ederiz.

Vücudunuzu gevşetmelisiniz
İlk sevişme esnasında doğal olarak kadınlar kendilerini biraz gergin hissederler. Sevişme öncesinde alacağınız ılık bir duş kaslarınızın gevşemesini sağlayacaktır. Duş sonrasında partnerinizin bütün vücudunuza yavaş hareketlerle krem sürmesi hem rahatlatıcı hem de sizi ilişkiye hazırlayıcı bir ön sevişme olacaktır. Bunun dışında doktorunuzdan ilk cinsel deneyim için uygun kas gevşetici bir ilaç yazmasını da isteyebilirsiniz. İlaçlardan hoşlanmıyorsanız çok az miktarda alacağınız alkol de aynı işlevi görecektir.

Ön sevişme süresi olabildiğince uzun tutulmalı.
Vajinanızın yeterli kayganlık düzeyine ulaşabilmesi için ön sevişme süresinin normal sevişmelere oranla daha uzun tutulması, ilk birleşmenin neden olabileceği ağrıyı hafifletecektir. Bu konuda partnerinize karşı açık olabilirsiniz. Sonuçta kendisi de daha önce bakire bir kadın ile birlikte olmamış olabilir. Hissettiğiniz baskı ile yeterli derecede ıslaklık sağlanamadığı durumlara hazırlıklı olmak için eczanelerde bulunan kayganlaştırıcı ürünlerden faydalanabilirsiniz. Sabun ya da bebek yağı gibi ürünler hem vajinanıza hem de prezervatife zarar verebileceği için kullanmamalısınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir