Kadın ve Erkeğe Göre Orgazm Şekli

Kadın ve Erkeğe Göre Orgazm Şekli

Öncelikle bilinmesi gereken şey, ilişki sırasında birlikte orgazm olunması gerekmez. Fizyolojik ve anatomik gerçeklerden dolayı kadının, eşiyle beraber ya da eşinden önce orgazm olması beklenir.

Erkek orgazm olduğu andan itibaren Refrakter Periyod adı verilen bir döneme girer. Girilen bu dönemde ereksiyon etkinliğini kaybetmeye başlayarak, belirli bir süre yeni bir ilişkiye girmek için fizyolojik ve ruhsal olarak hazır olamaz. Arka arkaya yapılan ilişki sayısı arttıkça refrakter periyodun süresi de uzamak zorunda kalır. Bu erkelerin gerçeklerinden birisidir.

Kadınlarda ise bu refrakter periyod çok kısadır ya da yoktur, kadınlar arka arkaya defalarca orgazm olabilirler ve hatta bir ilişki sırasında bir den fazla orgazmda olabilirler.

Orgazmda  Sırasında İlişki Pozisyonlarının Önemi

Birçok kadında orgazm için direkt klitoris uyarısı gerekir. Yani her kadının anatomik yapısının farklı olması nedeniyle çiftler arasında orgazm pozisyonu seçilmeli ve orgazm esnasında o pozisyon alınmalıdır.

Çiftlerin yüz yüze bakması nedeniyle emosyonel özellikleri en güçlü ve klitorisinin en iyi uyarıldığı pozisyon erkeğin üstte olduğu ve karşılıklı bakışların bulunduğu pozisyondur.

Yüz yüze bakılmaması nedeniyle duygusal temasın en az olduğu pozisyon ise kadının arkasını döndüğü ve erkeğin arkada olduğu pozisyondur bu pozisyonda klitoris en az uyarılır.

Ancak bu durumun her kadın için geçerli olmadığını söyleyebiliriz, ama ilişki esnasındaki duygu ve romantizmin orgazmı ne kadar etkilediği de ortadadır. Yani ilişki esnasında gözle temasın orgazm sırasında büyük bir yere sahip olduğu aşikârdır.

Ön Sevişmenin Orgazma Etkisi

Neredeyse tüm kadınlar da ön sevişme çok önemlidir. Ön sevişme durumu kadının ilişki içerisindeki seyrini belirlemesine yardımcı olur, çünkü kadınlar erkekler kadar kolay ilişkiye hazır olamazlar. Bir ilişkiye başlamak için hazır hale geldiklerinde ise genital bölgenin gevşemesi ve kayganlaşması yetersiz olduğunda ilişki kadın için tatsız bir hal alır, bu şekilde bir ilişki de kadınların çoğu hatta orgazm olamaz, yani tatsız deneyim olarak adlandırılan ilişki şekillerinden birisi olur. Bu nedenle de ilişki öncesi sevişme kadınlarda büyük yer kaplamaktadır, hatta ilişkinin temelini oluşturan ön sevişmedir denilebilir.

Erojen Bölgelerin Uyarılmasının Kadınlar Üzerindeki Etkisi

Erojen bölgeler kadınların ilişkiye alışmaları ve hazırlanmalarını sağlayan bölgelerdir. Bu bölgeler kadının gevşemesini sağlarlar. Erojen bölgeler; meme uçları, kulak arkaları, bacakların iç yüzleri kadının en erojen bölgeleridir, yani en çok haz alıp orgazma ulaşmalarını sağlamaya yardımcı bölgelerdir. İlişki esnasında ön sevişme de özellikle tercih edilen bölgeler olarak da adlandırılabilinir.

Vajinal Orgazm

Bir kadın her ilişki sırasında vajinal yoldan orgazm olamayabilir. Hatta vajinal orgazm öğrenilmesi gereken orgazm türlerinden birisidir. Bu orgazm türünde kadının defalarca ilişkide bulunmadan vajinal yoldan orgazm olabilmesi beklenilmemelidir. Vajinal orgazm olunamayan bir ilişki de  kadının direkt klitoris uyarısıyla orgazm olması mümkündür.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir