Kadınlar Neden Aldatır

İhanet günümüz ilişkilerinin en önemli sorunlarından biri. Her geçen gün ihanet sebebiyle biten evliliklerde ya da henüz evlilikle sonuçlanmadan hüsrana uğrayan ilişkilerde eskiden ihanet eden taraf erkeklerdi ancak günümüzde artık kadınların da eşlerini ya da sevgililerini aldattıklarını görüyoruz. Yıllar süren birikimden midir yoksa hayat şartlarının değişmesinden mi bilinmez kadınların da artık ilişkilerine ve beraber oldukları insana sadık olmayışı kadınların neden ihanet ettiğini sorgulamamıza neden oluyor.

Yapılan anketlerde ve araştırmalarda eşlerini ya da sevgililerini aldatan kadınların genellikle duygusal boşluk içerisinde oldukları ortaya çıkıyor. Günlük hayatın stresi ya da aile içindeki sorunlardan bunalan hanımlar bir de eşlerinden ihtiyaç duydukları ilgiyi görmüyorsa artık o ilişkinin içerisinde kendisini rahat hissedemiyor ve asla yapmayacağını düşünse bile kendisini eşini aldatırken buluyor.

Aldatan kadınların %50’sinden fazlasının eşleri tarafından ilgi görmediğini söylemesi de bu durumu kanıtlıyor. Cinsel hayatlarında hiçbir sıkıntı olmasa da bayanlar erkeklerin kendilerini iyi hissettirmede eksik kaldığına inanıyor. Romantizm eksikliğine dayanan bu sıkıntının sonucunda ise bayanlar kendilerini daha iyi anladıklarına inandıkları ve ruh dünyalarına hitap ettiklerini düşündükleri beylere yöneliyor.

Bayanların eşlerini aldatmalarının önemli sebeplerinden biri de intikam duygusu. Eşleri tarafından ihanete uğrayan bayanların büyük kısmı soluğu boşanma salonlarında alsa da ekonomik özgürlüğü olmayan ya da ailelerini dağıtmak istemeyen hanımların eşlerinden ayrılamamaları onları günden güne büyüyen bir kinin içerisine sürüklüyor ve intikam alma isteği bayanların eşlerini aldatmalarına sebep oluyor.

Eşlerini aldatan bayanların terapi seanslarında terapistlerine en çok söylediği sözlerden birinin “Nasıl olduğunu anlamasını istedim.” olması da bayanların ilişkilerinde yaşadıkları ihaneti ihanet ile ödetmeye çalıştığını kanıtlıyor. Yaşadığı mağduriyeti eşlerine de yaşatmak isteyen bayanların büyük çoğunluğu ise ilişkilerini yalnızca bir seferle sınırlı tutuyor ve asla eşlerine söyleyemiyor.

Cinsel hayatlarında heyecan isteyen erkekler gibi bayanlar da eğer evliliklerinde kendilerini mutlu eden bir cinsel yaşama sahip değillerse eşlerinden uzaklaşıyorlar. Heyecanı ve cinselliği bir üst düzeye taşımak ve yasal olmayan bir şey yapmak isteği ile eşleri dışında insanlar ile birlikte olan bayanların kendilerini teselli etmeleri de bu sebeple kolay oluyor.

Onunla yaşayamadıklarını yaşama ve her an yakalanacak olma hissinden mutluluk duyan bayanların arzularını tatmin etmek ve cinsel doyuma ulaşmak için eşlerini aldatmaları ise milyonda bir denecek kadar nadir. Genel olarak ihaneti hoş bulmayan bayanların sadece zevk almak için eşlerini aldattıklarını görmek zor ancak bu tür ihanetlerin yaşanmadığını söylemek mümkün değil.

Eşlerini aldatan bayanlar ile yapılan anketlerden alınan sonuçlarda öne çıkan en önemli nokta bayanların hiçbir zaman ilk olarak eşlerini aldatmayı düşünmediğidir. Keyif veren bir sohbet ya da arkadaşlık niyeti ile başlayan ve daha sonrasında kendilerini yasak bir ilişkide bulan bayanların büyük çoğunluğu yaşadıkları bu ilişkiyi bir kez ile sınırlı tutuyorlar.

Kendilerini kötü hissetmelerine neden olan yasak ilişkilerinden bir an önce uzaklaşmak isteyen bayanların büyük çoğunluğu ise hala aldattığı insan ile beraber. Yalnızca bir ya da birkaç kez yasak ilişkide bulunan bayanların eşlerine ve çocuklarına geri dönmeleri erkeklerden çok daha kolay oluyor.

Kendilerini affetmede büyük zorluklar yaşasalar bile bayanların eşlerini aldattıklarını öğrenebilmek ve bunu ortaya çıkarabilmek aldatan erkekleri tespit etmekten çok daha zor. Bu durumun avantajından faydalanan ve yaşadığı ilişkiden pişman olan bayanların ise ilişkilerini sürdürebilmeleri hiç de zor olmuyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir