Kadınlar Ve Erkekler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Kadınlar ve erkekler hakkında birçok bilgi sahibiyiz şüphesiz. Ama bu yazımızda bildiğimiz birçok bilginin yanlış olduğunu fark edeceğiz. İşte kadınlar ve erkekler hakkında doğru bilinen yanlışlar. Maddeler haline açıklıyoruz.

Kadınlar Ve Erkekler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

 

  1. Hep sanılır ki evlenmeyi isteyen kadındır, erkekse evlilik sözünü duyunca kaçar. Durum öyle değil hanımlar beyler. Bir araştırmada erkeklere “Hayattaki amacınız nedir?” diye sorulmuş. Ve erkeklerin %96’sı evlenmek demiş. Demek siz hep kalan %4’lük kısım rastlıyor.
  2. Bizde “maço” denilince, vurduğu yerden ses getiren, kıskanç mı kıskanç, kibarlıktan nasibini almamış erkek akla geliyor. Oysa İspanyolca ‘Macho’dan gelen bu kelime kadını için ölmeyi göze alabilen ve hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen şövalyelerin lakabıdır.
  3. Seks sırasında kadınların orgazm taklidi yaptığı bilinir. Erkeklerinse fiziksel boşalmayla olduklarından bu taklidi yapamayacaklarına inanılır. Hayır, öyle değil! Erkeklerin üçte biri hayatlarında en az 1 kere orgazm taklidi yapmış
  4. Erkeklerin her zaman sekse hazır olduğu sanılır. Gerçekte ise stres, yoğun çalışma gibi dış etkenler erkeğin seks yapma isteğini azaltabiliyor. Yani erkekler de “Başım ağrıyor” diyebilir. Ama bu sizi hiç istemediği anlamına gelmez, o an istemiyordur o kadar!
  5. Erkekler için “öküz gibi bakıyor, yiyecek gibi bakıyor” denir ya… Tamam, bazıları öyle de, çoğunluğu değil. Bir erkek ortalama 70 yıllık ömrünün toplamda sadece 1 ayını kadınlara bakara geçiriyor. Ne yani çok mu sizce?
  6. Erkeklerin kadınlardan daha zeki olduğuna dair genel geçer bir görüş vardır. Bu doğru değil. IQ testlerinde en yüksek puanı kadınlar alıyor. Üstelik tarihte ilk bilgisayar programcısı bir kadındı. ( Ada Lovelace )
  7. Bir ankette erkeklerin yarısı kadında topuklu ayakkabı sevdiğini söylemiş. Oysa kadınlar topukluyu o kadar da sevmiyor. Üstelik topuklu ayakkabıyı ilk kez 1600’lü yıllarda erkekler giymiş. Kadınlar  da “daha erkeksi” olabilmek için topukluya geçmiş.
  8. Aldatma işi hep erkeklerin üzerine yıkılır. Ama gerçek başka. Bir araştırmaya göre 6 aydan daha uzun ilişkisi olan kadınların yarısı sevgilisini en az 1 kere aldatmış. Türkiye’de her 3 boşanmanın 1’i ihanet yüzünden. İhanet edenlerin de yarısı kadın!
  9. Kadınların hepsi fiziki aldatma işine girmiyor. Ama %80’i zihnen aldatabiliyor. Üstelik tanıdıkları bir erkekle ilgili fanteziler kuruyorlar. Erkeğin zihinsel aldatması ise tanıdıkla ilgili falan değil. Sadece pornografik görüntü hayal ediyorlar.
  10. Yaş alan kadın sanılanın aksine sekste adeta Nirvana’ya ulaşıyor. Bir araştırmaya göre, 36-45 yaş aralığındaki kadınların %63’ü her seks yaptıklarında orgazma ulaşabiliyor. Daha genç kadınlarda ise bu oran sadece %28.

Nasıl ve ne kadar şaşırmış olduğunuzu tahmin edebiliyoruz. İşte kadınlar ve erkekler hakkında doğru bilinen yanlışlar listemiz. Sizleri şaşırtmaya devam edeceğiz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir