Kadınların Korkulu Rüyası Cilt Lekeleri

Yaz ayının geldiği şu sıralarda özellikle güneş lekeleri yüzünden çoğu kişi dışarı çıkamamakta. Cildinize uygulayacağınız maskelerle lekelerin önüne geçmeniz mümkün. Karbonat ve sirke kurtarıcınız olacak. 1 çay kaşığı karbonat içerisine 1 tatlı kaşığı sirke ve 1 çay kaşığı kese yoğurdu katın. Her gün lekeli olan bölüme sürün. Ovarak çıkartın. Leke maskeleri yaptıktan sonra güneşe mutlaka güneş kremi sürerek çıkın.

Mısır unu maskesi de leke önleyici olarak bilinir. Mısır unu içerisine az sirke ve karbonat koyun. Karıştırıp leke üzerinde kuruyana kadar bekletin. Ovarak çıkartın. Bu işlemi haftada iki kez yapabilirsiniz. Leke içten kaynaklı olabilir. Yemeklerinize zencefil ve zerdeçal ekleyin.

Cildinde leke olanlar düzenli olarak güneş kremi yüzlerine uygulamalı. Güneşe belirli saatlerde çıkmamaya özen gösterin. Güneşe çıkarken yüz kremi ya da bitkisel yağlar sürerek çıkmayın. Yazın tüylerinizden kurtulmak için yüzünüze ağda yaptırmamaya özen gösterin. Yüzünüzü her gün temizleyin ve gece lekeli olan kısımlara arada limon kabuğu sürün. Cilt lekelerine maskeleri düzenli şekilde yaparsanız sonucunu alırsınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir