Kahverengi gözlüler için makyaj önerileri

Kahverengi gözlüler için makyaj önerileri

Güzelliğin en önemli göstergesi doğru makyajın nasıl yapılacağını bilmektir. Gözler kalbin aynası olduğuna göre göz makyajı bayan için çok önemlidir. Bakışların anlam kazanabilmesi doğru makyajla mümkündür. Peki, göz rengim için en uygun far hangisidir? Sorusunu duyar gibiyim.

 

Kahverengi gözler için genellikle makyaj önerileri doğrultusunda en çok tercih edilen renkler, kahverengi, bej ve doğal tonlardır. Aynı zamanda gümüş rengi olan gri tonlar ve menekşe moru da kahverengi gözlerde uyum yaratmaktadır. Bakır ya da altın rengini de denemekten korkmayınız.

 

Gözünüz eğer elaysa, yeşil farları kullandığınız zaman size çok yakışacağını söyleyebiliriz. Genellikle göz rengi ile kullanılan farın renginin aynı olmaması gerektiği söylense de aslında bu çok yanlıştır. Kahverengi gözlülere kahverengi far; yeşil gözlülere de yeşil far çok yakışmaktadır. Önemli olan doğru tonu bulabilmektir. Kahverenginin tüm tonlarını kullanmak mümkün olsa da yeşilin, mavinin ya da morun tonları arasından gözünüze en uygun olanını seçmektir.

 

 

Kahverengi gözlülerin kaçınılması gereken renkler nelerdir?

Kahverengi gözlülerin göz çevresinin şişmesine neden olan pembe ya da leylak rengi farlardır. Tabii ki Pembenin tüm tonları için bu özellik uygun olmasa da genellikle pembe tonlardan kaçınmanız gerekmektedir. Aynı durum leylak rengi içinde geçerlidir. Kahverengi gözlü bayanların cilt rengi sarıya daha yakındır ve sıcak bir cilt tonudur dolayısıyla bu renklerle uyumsuzdur. Pembe ve leylak rengi soğuk renklerdir. Mavi renkte far konusunda da dikkatli olunması gerekmektedir.

 

Kahverengi gözlüler hangi renk göz kalemini kullanmalıdır?

Eğer gözünüz kahverengi ise tercih ettiğiniz göz kalemi, siyah ya da koyu kahverenginde olmalıdır. Tabii ki eğer gözleriniz küçükse ve daha büyük ve iri göstermek istiyorsanız lacivert, gümüş ya da bakır rengini de deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir